Willa Magdalena

Zakopane
 

Historia

Początki tradycji wynajmowania w rodzinie Szaflarskich sięgają roku 1972, kiedy to Zofia i Michał Kipta przenieśli się z Czarnego Dunajca i zaczęli przyjmować gości w prywatnym domku stojącym do dzisiaj na tej samej działce. W miejscu, gdzie wybudowano willę zachwycał imponujących rozmiarów sad z wiśnią, jabłoniami, porzeczkami i malinami. Po kilku latach przerwy w latach 1995-2003 rodzina przeniosła swoją działalność do nowo otwartego domu, gdzie w 2002 roku wybudowano wille. Nazwa obiektu pochodzi od imienia córki właścicieli.


Obiekt posiada potężne kamienne fundamenty, a reszta domu zbudowana jest przez samego właściciela-stolarza Tadeusza Szaflarskiego w stylu podhalańskim, całkowicie z drewna. Dzięki takiej konstrukcji pokoje są przytulne i bardzo ciepłe. Rzeźbione meble i balkony nawiązują do tutejszego folkloru i pięknie zdobią cały dom. Ich autorem jest Józef Bukowski , zakopiański rzeźbiarz, twórca m.in. ołtarza papieskiego w sanktuarium na Krzeptówkach.

Drugi obiekt jest murowany urządzony w tradycyjny sposób. Domy położone są obok siebie, na tej samej posesji przy ulicy Brzozowskiego. Wygodny dojazd Drogą do Olczy pozwala ominąć centrum Zakopanego. W niedalekiej odległości od willi znajduje się basen kryty oraz korty tenisa ziemnego. Latem jest to wspaniały punkt wypadowy na tatrzańskie szlaki, a zimą z kolei można w 5 minut dojść pieszo do wyciągów na Nosalu, nie zapominając, że droga do Kuźnic, a tym samym do kolejki na Kasprowy Wierch, trwa 20 minut, więc jest równie dogodna. Do centrum miasta można dotrzeć w 25 minut, odwiedzając po drodze skocznie narciarskie, które są dużą atrakcją w tej część Zakopanego. W 10 minut można dostać się do szkółki jazdy konnej. „Willa Magdalena” położona jest z dala od głównej ulicy, a sąsiedztwo lasu pozwala obcować z naturą, która sama podchodzi pod domy. Przykładem jest stado łani z jeleniem, które zimą odwiedza naszą okolicę. Dużą atrakcją jest możliwość ich bliskiej obserwacji i dokarmiania.

Na terenie zamykanej posesji znajduje się bezpłatny parking, a także miejsce otoczone zielenią, gdzie można rozpalić ognisko lub grilla w stylowej oszklonej altance. Znajduje się tutaj także kącik dla dzieci, mogą one spędzić mile czas z rodzicami.

Willa prowadzona jest przez samych właścicieli, gwarantuje to domową atmosferę, którą doceniają goście.

polski